ایران بیشترین استارتاپ های بیوتکنولوژی در خاورمیانه را دارد

ایران بیشترین استارتاپ های بیوتکنولوژی در خاورمیانه را دارد

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری، گفت: در حال حاضر بیشترین استارتاپ های خاورمیانه در حوزه بیوتکنولوژی و سلول‌های بنیادی در ایران وجود دارد.

به گزارش خبرنگار مهر، سورنا ستاری در مراسم اختتامیه المپیاد زیست شناسی ۲۰۱۸، افزود: از حدود دو سال قبل در خاطرم هست که آموزش و پرورش در دوره اجرای این المپیاد جلسات متعددی را برگزار کرده است. همچنین گزارشی داریم مبنی بر اینکه ایران توانسته این المپیاد را به خوبی برگزار کند.

وی گفت: سابقه المپیادهای علمی نشان می دهد که ایران توانایی‌های بالایی در نیروی انسانی دارد. همچنین در حال حاضر از لحاظ تولید علم ما در بین تمام دنیا در بیو تکنولوژی رتبه ۱۳ و درصد و در سلولهای بنیادی رتبه ۱۴ را دنیارا داریم و جا دارد که باز هم در این زمینه سرمایه گذاری کنیم.

  • ستاری ادامه داد: همچنین در حال حاضر بیشترین استارتاپ های خاورمیانه در حوزه بیوتکنولوژی و سلول‌های بنیادی در ایران وجود دارد. ضمن اینکه ۹۸ درصد داروها در ایران به صورت داخلی تولید می شود.

وی افزود: یک بخشی از نیروهای انسانی که در آینده می‌توانند کمک ساز باشند همین افرادی هستند که در این المپیادها شرکت کرده‌اند.

ستاری با اشاره به تمدن قدیمی ایران، گفت: ما تقریباً قدیمی ترین تمدن دنیا را داریم و در بین کشورها می‌توانیم ادعا کنیم که همواره در حالتی که رومی ها و مغول ها و…، آمدند و رفتند ما همچنان هستیم و خودمان را به دنیا معرفی می‌کنیم. امیدوارم دوره خوبی را در ایران گذرانده باشید و خوشحال خواهیم شد که دوباره به ایران بازگردید و بازدید کنید.

کد خبر 4353038

mehrnews.com/news/4353038

دیدگاهتان را بنویسید