فناوری نانو در بودجه ترور شد

فناوری نانو در بودجه ترور شد

دبیر ستاد توسعه فناوری نانو با بیان اینکه سال گذشته با نصف شدن بودجه نانو، شوکی به این حوزه وارد شد، گفت: با این بودجه، فناوری نانو ترور شد و افزایش ۸ درصدی در لایحه دردی را دوا نمی کند.

دکتر سعید سرکار در خصوص لایحه بودجه سال ۹۹ برای ستاد توسعه فناوری نانو به خبرنگار مهر اظهار کرد: با توجه به اینکه هنوز بودجه نهایی نشده ما منتظر هستیم که ببینیم برای توسعه فناوری نانو در کشور چه بودجه ای به تصویب می رسد.

دبیر ستاد توسعه فناوری نانو با بیان اینکه بودجه ای که برای ستاد توسعه فناوری نانو در سال ۹۸ به تصویب رسید نسبت به سال قبل نصف شده بود، عنوان کرد: مشکل ما، بودجه امسال نیست ؛ امسال طبیعتا طبق معمول بر اساس بودجه سال گذشته، بودجه سال ۹۹ فناوری نانو را به تصویب می رسانند.

وی ادامه داد: سال گذشته بودجه ما نصف شد و امسال لطف می کنند بودجه را هفت الی هشت درصد اضافه می کنند؛ این معنا ندارد؛ فرض کنید تنه درختی را بریده اند تا این درخت شاخ و برگ بدهد زمان می برد.

دبیر ستاد توسعه فناوری نانو تاکید کرد: بودجه ستاد توسعه فناوری نانو، بودجه عملکردی نیست که براساس عملکردها افزایش یا کاهش پیدا کند؛ اگر اینطور بود باید این بودجه با توجه به توسعه نانو و پیشگام بودن این فناوری در جهان افزایش می یافت و هر ساله اضافه می شد.

سرکار با اشاره به هفت الی هشت درصدی که قرار است بودجه نانو افزایش بیابد خاطر نشان کرد: وقتی بودجه در سال گذشته نصف شده و امسال ۸ درصد اضافه شود نمی تواند کمکی به این حوزه کند؛ از طرفی هم که بودجه معمولا تا چند درصد در طی سال محقق می شود.

دبیر ستاد توسعه فناوری نانو عنوان کرد: وقتی حوزه ای خوب کار می کند و در عرصه دنیا پیشگام است، به نظرم قضیه بودار است که بودجه آن به این میزان کاهش پیدا کند؛ چرا که «فناوری نانو» ظرفیت بالایی از خود نشان داده و از سوی دیگر رشد قابل توجهی نیز داشته است.

وی تاکید کرد: کل فناوری نانو با این بودجه در سال گذشته ترور شد و هیچکس به ما توضیح نداد؛ اکنون می بینیم در لایحه پیشنهادی هفت الی هشت درصد بودجه نانو قرار است اضافه شود.

سرکار ادامه داد: با این شوکی که به ما وارد شد نمی توانند ما را از شوک خارج کنند؛ ما خیلی از برنامه هایمان روی زمین مانده و بدهی هایی ناشی از کاهش بودجه داریم؛ بدین صورت پروسه پرداخت بدهی ها به دلیل کمبود منابع طولانی تر خواهد شد و شاید این کارها به ثمر نرسند.

وی با بیان اینکه ما در سراشیبی در حال سقوط هستیم، تاکید کرد: چاره ای نیست مگر اینکه این خسارت ها جبران شوند و ما بتوانیم برنامه های آتی خود را پیش ببریم.

سرکار افزود: باید بودجه را مجلس مورد بررسی قرار دهد تا ببینیم که چه می شود؛ ابتدا توکلمان به خداست.

کد خبر 4796901

mehrnews.com/news/4796901

دیدگاهتان را بنویسید